"ארנק ביטקוין" \ המדריך

כאשר אנחנו הולכים לקנות ארנק, מאוד משנה מי אנחנו. ילד, איש עסקים, פועל, סטודנט…

ולמה? 

אם אתה פועל בניין, אזי אתה צריך לרכוש ארנק בצבע אפור כדי שלא יקבל את כל הלכלוך שהוא עלול לצבור במהלך שעות הבניה.

אם אתה בן אדם עמיד שמורגל להסתובב עם הרב הכסף מזומן בארנק, חשוב שתרכוש דווקא ארנק עם יכולת קיבולת גבוהה, כך שתוכל להעמיד שטרות רבים בלי חשש שאחד מהם ישמט.

אם אתה ילד, הדגש בקניית הארנק יהיה יותר על יופי הארנק ועל תא השקלים עם הרוכסן. 

וכן על זו הדרך.

לא נמשיך להלאות אתכם בדברים רק נקצר ונאמר, כי ארנק ביטקוין זהו המקום הפיזי אותו אתם מכינים על מנת שיהיה לכם היכן "להניח" את הביטקוין.

ישנם אלפי סוגים של ארנקים רגילים? ישנם גם אלפי סוגים של ארנקי ביטקוין. זהו עד כאן ההבנה הפשוטה מהו ארנק ביטקוין.

לסיכום:

מטרת ארנק הביטקוין זה לשמור על הביטקוין בצורה המתאימה ביותר לכם.

איך נראה הארנק בפועל?

הארנק יכול להראות במלאי מגוון של סגנונות. זה יכול לבוא בצורה של דיסק קשיח, זה יכול לבוא דרך אתר שאתם מקושרים אליו. וזה יכול להיות גם בדיסק און קי. מה שבטוח שהארנק לא יכול להיגנב על ידי תאבי ממון שלא רואים דבר בעיניהם חוץ מאת הכסף… לא עלינו.

הארגק בהגדרתו הפשוטה הינו נכס דיגיטלי, שיעזור לכם לשמור על הביטקוין שגם הוא דיגיטלי.

איך פודים ביטקוין? איך אוחזים ברוכסן הארנק?

אולי נחדד את השאלה שהועלתה, בשאלה אחרת: איך נראה הארנק בפועל?

הארנק הוא בעצם תוכנה אינטרנטית שעל ידה אתם מתקשרים עם מערכת בלוקצ'יין.

בלוקצ'יין- באנגלית שרשרת בלוקים, כל בלוק מהווה חשבון נוסף (ארנק נוסף) וכל בלוק ננעל תוך 10 דקות מה שאומר שהמידע והארנקים מאובטחים בצורה משמעותית. איך בפועל תיכנסו לארנק ותחטטו להנאתכם בביטקוינים שלכם? על ידי המפתח לארנק. 

מהו המפתח לארנק? את המפתח לארנק (קוד משתמש וסיסמא) מקבלים בעת הרכישה. ואותו תשמרו מכל וכל ואפילו מומלץ בחום ש"תשכפלו" אותו למען בטיחותכם. כי אם אין לכם את מפתחות הארנק, משמע אין לכם ביטקוין.

קחו לכם המחשה להבנה:

ציירו לכם אולם מרכזי ומאובטח. שאת קירותיו מכסות ארוניות רבות מספור. לכל ארונית כמובן יש מפתח וכל מפתח נמצא אצל בעל הארונית. 

רגע. אל תעזבו את המכחול, הארוניות הן שקופות ו…ממשיכים לדמיין. כאשר מביטים בכל אותן ארוניות, ניתן לראות את תכולתן המלאה של כל אחת מהן.

ייעוד הארוניות- שמירה על מזומנים במקום מאובטח.

ונחזור למיודענו "ארנק הביטקוין":

בעצם, אותו האולם המאובטח זו המערכת האינטרנטית בלוקצ'יין. בתוך האולם הזה ישנם ארוניות רבות – ארנקים רבים. כל אחד מהארנקים שייך למי שרכש אותו וניתן לפתיחה רק באמצעות המפתח המיוחד לארונית זו. בתוך כל אחד מהארנקים נמצאים להם בשלווה הביטקוין. את תכולת הארנקים ניתן לראות, אבל זה לא אומר שכולם יכולים לדעת מה אתם מחביאים מתחת לבלטות כי אין דרך בעולם לגלות מי הוא בעל הארונית הסמוכה לארונית שלכם.

אילו סוגי ארנקי ביטקוין קיימים?

נתחיל בקטגוריות שהכי פחות מפרטות:

  1. ארנקים חמים- אנרנקים אינטרנטים, ומושתתים על חיבור תמידי לאינטרנט.
  2. ארנקים קרים- ארנקים שאינם צריכים חיבור לאינטרנט ונרכשים באמצעות הורדה של תוכנה למחשב או באמצעות USB קשיח הניתן להתחבר איתו לכל מחשב. דרך נוספת ופחות נפוצה היא ניירות ערך. כמובן שדרך ההתנהלות עם ארנקי הביטקוין גם אלה הקרים הם דרך האינטרנט כי המטבע הביטקוין אחרי הכל הוא ווירטואלי. ואין לו מזומן או זהב העומד מאחוריו. 

ונסיים:

אנו מקווים כי שאבתם מהפוסט הבא את המידע הבסיסי על מנת להבין מה הוא ארנק ביטקוין. ההמלצה שלנו היא לא להיכנס להשקעה שלא ברורה מספיק. רוצים להשקיע? חפשו השקעות אלטרנטיבות כלשהן. אל תשקיעו במה שאתם חסרי ידע. להשקעה בנדל"ן פנו למומחים שלנו. הם יעזרו לכם בגיוס משכנתא / הלוואה וכך תגיעו למימוש החלום שלכם.