50% מהצעירים הישראלים חוסכים כסף על ידי מגורים במחיצת ההורים

סקר שעודכן לאחרונה מגלה לנו כי צעירים רבים בגילאי 18 – 34 גרים אצל ההורים. הסקר המעודכן אוסף את הנתונים של לפני שנת הקורונה. וגם אם יש שינויים בנתונים מאחר והסגרים גרמו לרבים לשנות מצבים שהיו נתונים שנים, הם לא השתנו בהרבה. כי גם אם יש כאלה שנשבר להם לשבת על ההורים, יש את אלו שמבחינה כלכלית החליטו שהם לא יכולים להרשות לעצמם לשלם שכירות והם פשוט חזרו לגור אצל ההורים.  

כמה שמדברים על זה שצעירים מחפשים עצמאות ותחושת שחרור, בשטח זה לא משתקף. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אומרת כי מחצית מהצעירים הישראליים, לא יוצאים למגורים עצמאיים, אלא, גרים אצל ההורים. התופעה קיימת בארץ, לא דווקא אצל היהודים. היא קיימת אצל רבים מתושבי ישראל. בסקר מתברר כי אחרי הקורונה עלו אחוזי הצעירים המתגוררים אצל ההורים. ב 2018 עמדו האחוזים על 50% מהישראליים וכיום עומדים על יותר מ 60% אחוז ואף למעלה מכך. 

במספרים יותר מדויקים מספרת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי  ב 2018 כ-1.96 מיליון צעירים בגילאים שמנינו קודם גרים בבתי ההורים שלהם. גם חיילים נמנו כמתגוררים עם ההורים, אלא אם כן היתה כתובת אחרת מעודכנת.  

יותר גברים נשארו לגור בבית ההורים

מעניין לדעת שגברים נשארו לגור בבית ההורים באחוזים גבוהים יותר מאשר נשים. 56% גברים נשארו בבית לעומת 44% נשים שנשארו לגור עם ההורים. כמובן שככל שיש עליית גילאים יש פחות כאלה שנשארים בבית. 

צעירים רבים עושים זאת על מנת להגיע לחיסכון כהכנה לרכישת דירה. בעיקרון, מי שמנהל הכנסות נורמליות מול הוצאות הכוללות תשלומים לשכר דירה, יקשה עליו מאוד להגיע להון עצמי הנצרך עבור ממוצע מחירי דירות בערים בישראל. 

צעירים ערביים היו אלו שהעלו בעיקר את האחוזים הגבוהים. אבל גם שם נשמר המאזן של גברים רבים יותר שנשארים לגור עם ההורים לעומת נשים המתגוררות עם ההורים שלהן. 

בגילאים הנמוכים יותר של 18-24 האחוזים גבוהים יותר באוכלוסיה הדתית. 

אל תזבזבו את הכסף שלא יוצא על שכירות!

העולם שלנו מלא בפיתויים יקרים וזולים. בלי יד על הדופק אתם עלולים לשפוך המון כסף בלי לשים לב שאתם עושים זאת. אם יש לכם חלום להגיע לדירה משלכם ואתם מתגוררים אצל ההורים, אז זה הזמן להכין את הקרקע לרכישת דירה. רכישת דירה היא פרויקט שקשה לעבור אותו כאשר יש הוצאה על שכר דירה באופן קבוע של 3000, 4000 שקלים. לכן, נצלו את הזמן בו אתם עדיין נשענים על ההורים על מנת להגדיל לעצמכם את החסכונות. 

אל תחכו ליום בו תצטערו על העבר ועל חוסר החיסכון שלכם. 

מה זה הון עצמי בכלל?

על מנת שתאושר לכם הלוואה לצורך רכישת דירה מהבנק, הבנק רוצה לראות אתכם משתתפים בעסקה באחוזים מסוימים. האחוזים נקבעים על פי פרמטרים שונים:

  • דירה ראשונה – ברכישת הדירה הראשונה שלכם תצטרכו להביא מהבית הון עצמי של 25% משווי הבית שלכם.
  • משפרי דיור – מדובר על הפיכת מצב נתון למצב משופר יותר על ידי מכירת הדירה הנוכחית שלכם וקניית דירה חדשה. כמשפרי דיור תצטרכו להביא מהבית 30% ממחירה הכולל של הדירה. 
  • דירה להשקעה – ברכישת בית נוסף על הבית שכבר יש לכם למטרת הכנסה נוספת, תצטרכו להביא 50% הון מהבית.

יש לכם מושג מאיפה להביא 250,000 ש"ח מהבית על מנת לקנות דירה של מיליון שקלים?! זה המון כסף שבדרך כלל משולם על ידי זוגות צעירים. רוב הרכישות בארץ נעשות לא על ידי עשירי קורח אלא, דווקא על ידי עמך ישראל שרוצים בית משלהם. 

דברו עם זוגות שיש להם בית הם יספרו לכם מהי אותה תחושת יציבות מדהימה שהם חשים עם העוגן הכלכלי החזק ביותר ששמו – נכס. 

רוצים לדעת עוד על לקיחת משכנתא? לא יודעים מאיפה להתחיל? הכל נשמע לכם גדול מדי?

מוזמני להכיר את מומחי המשכנתאות שלנו. אנו ב "מגזין למשקיע המתחיל" מנהלים מחלקה שלמה של ייעוץ משכנתאות איכותי הנותן מענה מושלם לרוכשי דירות. 

אנו נשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולהשתמש בכל המשאבים שלנו כחברה גדולה מול הבנקים להוציא לכם אישורי משכנתא על משכנתא המורכבת ממסלולי משכנתא נוחים ואטרקטיביים.  

אצלינו הלקוח נמצא במקום הראשון והחיסכון שלו עוד הרבה לפניו. אין כמו לקבל שירות במקום שאתה נהנה מהצוות. בואו להכיר אותנו. 

אצלינו אין פשרות על יחס אנושי מתוך שקיפות מלאה – הקליקו כאן לקבלת פרטים.