מעסיקים עובדים? יש לכם עול מתשלום משכורות בסוף חודש? מוזמנים לקרוא את הכתבה הבאה.

משרד הכלכלה יצא בהכרזה: משרדינו יממן רבע ממשכורתם של שכירים במשכורות גבוהות באיזור ירושלים ובכל אזור בעל עדיפות לאומית. ההטבה היא עבור המעסיקים והיא תחול רק על השנתיים הבאות. 

אם אתם מעסיקים ואתם רוצים לעזור לעצמכם לחסוך כמה שיותר כסף, הנה לכם אפשרות כזו על מגש של כסף. כל מה שנדרש ממכם, זה לדעת עוד פרטים. 

באיזה גובה של הקצאה מדובר?

משרד הכלכלה הקצה כ- 40 מיליון שקלים ליוזמה הזו. כל זאת על מנת לעודד מעסיקים להעסיק ברשותם עוד עובדים ולהגדיל את תפוקת עבודתם ובכך להניע את כל גלגלי המשק הישראלי שניפגעו קשות במהלך תקופת הקורונה. 

מסלול השקעה זה נועד גם לעודד את המשקיעים במשק של תעשיות עילית שונות, כולל תעשיית מחשבים. הכל נעשה מתוך מטרה והתמקדות בהעלאת אחוזי התעסוקה באזורים מסוימים. כל זאת במטרה לשקף את הנתונים של השכירים במקומות מכובדים אלו מבחינת המדינה ושההשתקפות תהיה על נתונים גבוהים. כי איזה שם יוצרת לעצמה מדינה שבמקומות הכי חשובים שלה יש ממוצע שכר נמוך וממוצע מובטלים גבוה?! 

למי מיועד המסלול? 

מבחינת משרד הכלכלה, המסלול מתאים לכל מי שמעוניין להקים עסק או אפילו רק להרחיב עסק קיים על ידי גיוס עובדים נוספים. אפילו מי שמעוניין להעתיק עסק למקום גדול ושווה יותר, שיבוא לבקש את התמיכה הכספית. מתן תנופה לחברות באיזורים אלה, מעלה את שם המקום ונותנת למדינה הרבה נחת ועידוד אינטרסים רבים. 

הסכום המוצע לכל עובד הוא גבוה במיוחד וכבר זמן רב שלא נרשם כז מענק וסיוע לחברות. ישנן חברות רבות שעזרה מסוג זה עשויה להיות עוגן ההצלה שלהם והדבר שייתן להם את הדחיפה מלהיות עסק שורד לעסק מצליח. 

הסכום הוא 25% משכר המועסק למשך שנתיים. רק בשביל לסבר את האוזן, אם השכיר מרוויח 20,000 ש"ח זה יוצא בפרמיה החודשית מענק של 5,000 ש"ח ולשנתיים זה יוצא לא פחות מ 120,000 ש"ח. סכום לא מבוטל בכלל. 

מעסיק שמנצל את ההטבה הזו עושה את הצעד החכם ביותר והטוב ביותר למען העסק שלו. 

איך ניגשים לבקשה?

יש להוכיח 15 משרות חדשות. על כל משרה כזו מקבלים ממשרד הכלכלה בסביבות ה 180,000 ש"ח במצטבר. ועד 18,000,000 שקלים לכל העובדים ביחד.  

עד מתי ניתן להגיש בקשה?

התאריך האחרון בו ניתן להגיש בקשה לסיוע הוא בראשון ליולי 2021. מסלול זה היה קיים בעבר אך עכשיו לאחר כל השינויים הדרמטיים שהתרחשו במשק הישראלי במהלך תקופת משבר הקורונה נעשו בו שינויים לטובה מבחינת אלו שהולכים להשכיל ולנצל את המסלולים הללו. 

השינויים הם:

  • הגדרת השכר אינה כפי שהיתה בעבר. כך שהחיוב למדרגת שכר גבוהה התבטל. דבר שעוזר לחברות לנצל את ההטבה עד תומה. 
  • התנאים קצת התרופפו. אם עד היום מינימום מחזור העסקאות היה גבוה מאוד והגביל חברות רבות ליהנות מהמענק, עכשיו המגבלה זה גובה המכירות, כלומר מינימום 15 מיליון ש"ח למכירות. 
  • גם עובדים שעובדים מרחוק, יכולים להיחשב מבחינת משרד הכלכלה לחלק מהמשרות החדשות. 
  • עד היום אזורים רבים היו מוגבלים בקבלת ההגדרה כאיזור מועדף מבחינת משרד הכלכלה. מהיום גם באילת, עוטף עזה וקריית שמונה, תינתן האפשרות לקבל את המענק. 
  • גם איזורים מרוחקים יותר לא יקופחו ויקבלו ניקוד מסוים ועזרה מסוימת מהבחינה הכלכלית. 
  • גם שכר הברוטו של העובד וכל הניכויים כמו קרן פנסיה יחושב במשכורת שלו. כך שהמענק גודל משמעותית לתשלום בפועל.
  • אין הגבלה על המעסיק מספר חברות שונות, להגיש בקשה למספר מסלולים בו זמנית. 

פרץ, שר הכלכלה והתעשייה אומר כי עובדים שכירים ממקבלי המשכורות הגבוהות ניזוקו מהקורונה. ועוד הוא טוען כי תושבי הפריפריות ותושבי האזורים הנמצאים בעדיפות לאומית נפגעו עוד יותר משאר אזרחי המדינה. על מנת לעזור לגלגל העובדה להמשיך להתנהל כפי שהתנהל בעבר, הוא מספר כי הקים מספר מסלולי תמיכה כספית שאמורים להצליח לדלג על הפערים שבין מה שהיה לפני הקורונה לבין מה שקורה עכשיו אחרי הקורונה. כל זאת כדי להגדיל את החברות הקיימות לטשטש מהר ככל שניתן את נזקי המגיפה שהשתוללה בארצנו. 

פרץ אומר כי משרד הכלכלה ימשיך לתמוך בעסקים שמפתחים עוד ועוד משרות איכותיות לציבור שוחרי העבודה. 

מרגישים חנוקים כלכלית?

 יש לכם יותר מדי הרבה עובדים ואינכם יודעים מאיפה להתחיל לשלם את המשכורות? מוזמנים להקליק כאן וליצור איתנו קשר. פגישה ראשונה היא ללא עלות מצידכם אבל עם הרבה פוטנציאל לעתיד כלכלי מזהיר עבורכם. אצלינו תקבלו ייעוץ כלכלי ועסקי מטובי המקצוענים.