כמה מס תצטרכו לשלם עבור דירה להשקעה?

זה לא סוד שכאשר רוכשים דירה להשקעה, צריך לקחת בחשבון שתשלום מס עבור המדינה הרעבה שלנו, לא יתחמק ממכם. ולכן, עוד לפני שאתם מתחילים לחשוב על הכיוון של השקעה בדירה להשקעה, כדאי לכם לקרוא את הפוסט הזה שיעזור לכם להבין כמה מס תצרכו לשלם עבור דירה להשקעה. 

באיזה שלב של רכישת הדירה צריך לשלם את המס? 

כאשר רוכשים דירה יש הוצאות רבות, ולכן המדינה נותנת לכם מרווח נשימה של 60 ימים מיום חתימת החוזה. המדינה עושה הרבה כסף על כל התחום של מיסוי נדל"ן ולכן, היא מאוד מקפידה שאף אחד מרוכשי הדירות להשקעה לא יתפספס. למסקנה – אין לכם מה לנסות לחשוב על הכיוון שאולי אם לא תשלמו, ישכחו ממכם, ממש לא. 

כמה מס יש ברכישת הדירה הראשונה להשקעה?

כאשר רוכשים דירה להשקעה, יש הבדל בין רוכשי דירות שזו להם הדירה הראשונה שהם רוכשים להשקעה, לבין מי שיש ברשותו דירה ובנוסף הוא רוכש דירה להשקעה. כאן נדבר על הקבוצה הראשונה שזו להם הרכישה הראשונה. ישנן חמש מדרגות מס: 

 

מדרגה 1- משלמים מס רק על סכום שמעבר ל- 1,744,505 ש"ח. כלומר אם הדירה שווה שני מיליון עושים תרגיל פשוט של שני מיליון פחות הסכום הנ"ל = הסכום עליו תדרוש המדינה לקבל עליו מס. 

מדרגה 2- 3.5% מס רכישה על הסכום שבין 1,744,505 לבין 2,069,205. 

מדרגה 3- 5% מס רכישה על דירות יקרות מאוד. את המס הזה משלמים רק על דירה להשקעה שהמחיר שלה הוא בין 1,744,505 ש"ח- 5,338,290 ש"ח. כמובן על הסכום ההתחלתי של עד 1.7 מיליון לא משלמים מס. 

מדרגה 4- 8% מס רכישה על השקעות ענק בשווי שבין 5,388,290 ש"ח- 17,794,305 ש"ח. על פחות מהסכום ההתחלתי לא משלמים מס. 

מדרגה 5- לא משלמים מס אלא מעל סכום של 17,794,305 ש"ח. המס במדרגה הזו הינו לא פחות מ-10%!

בעלי דירה נוספת נדרשים לשלם מס רכישה מהשקל הראשון. המס יחושב בהתאם למדרגות המס בסנכרון עם מחיר דירה.

כל זה על דירה ראשונה להשקעה ומה לגבי דירה שניה ושלישית?

ככל שיש לכם יותר דירות בבעלותכם כך המדינה חושב שלא מגיע לכם להנות מהרווחים על הדירות שלכם. כאשר רוכשים דירה שניה להשקעה, כל ההנחות שאמרנו לעיל, אינן קיימות. אבל אם הדירה שלכם היא כבר דירה שלישית, המס מתחיל להיות ממש גבוה. מס הרכישה שלכם יהיה 8% על דירות החלק בהשקעה של עד 5 מיליון ומעבר לסכום זה יהיה מוטל עליכם מס של 10%. 

מה הלחץ של המדינה להקשות על משקיעים? 

קודם כל כפי שכבר הזכרנו למעלה, המדינה עושה על זה את הרווחים הגדולים ביותר. אבל אם נלך לצד התיאורטי של הדברים, נמצא שיש לכך סיבות מאוד הגיוניות. המדינה נלחמת כבר שנים בעליית מחירי הדיור. מה שהמדינה לא עושה כדי להוריד את המחירים, רק גורם לעליית מחירים הזויה. מומחי הנדל"ן של מדינת ישראל חושבים שאם יקשו על משקיעים אנשים יפסיקו לרכוש דירות למטרות השקעה, ואז מחירי הדירות יפסיקו לטפס כל הזמן. בינתיים עוד לא ראינו את המציאות הזו משתקפת בפועל. 

הקליקו כאן לתזמון הפגישה שלכם עם המומחים של חברת המפתח- המדריך למשקיע המתחיל.